Миропільська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Протокол №2

 

Миропільська сільська рада

Сумського району, Сумської області

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 

ПРОТОКОЛ № 2

Засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, гендерної рівності  Миропільської сільської ради

Від 23  червня 2023 року

Присутні:

1.Рагуліна Вікторія     -  Голова координаційної ради - начальник  відділу                               

    Миколаївна                 «Служба у справах дітей» 

2.Безручко Ірина          -  Заступник голови координаційної ради –

   Олександрівна              директор  КУ «ЦНСП»

3.Шаркова Олена        -   Секретар координаційної ради - Секретар

   Олексіївна                      Миропільської сільської ради

Члени ради:

4. Петрова Тетяна        - Староста Запсільського  старостинського                                                     

   Леонідівна                       округу

5. Кочура Ольга           - Староста Малорибицького   старостинського                                                     

    Миколаївна                 округу

6. Гуков Олександр      - Староста Сіннівського   старостинського                                                     

    Михайлович                 округу

7.Лисенко Ольга           - адміністратор відділу «ЦНАП»

   Василівна

8.Терещенко Юрій       - В.о.начальника « ВОМСКТ»

    Миколайович 

9.Шульга Оксана         - Директор Миропільського ліцею

   Олексіївна

Порядок денний:

1.Про основні напрямки реалізації заходів щодо попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та протидії торгівлі людьми в Миропільській сільській раді.

2. .Про проведення інформаційної кампанії, спрямованої на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та інформованості населення  щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки.

Слухали 1:

Рагуліну В.М.- голову Координаційної ради, яка ознайомила присутніх зі складом Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та протидії торгівлі людьми в Миропільській громаді та положенням про неї.  Доповідач ознайомила членів ради з основними напрямками реалізації заходів щодо попередження насильства та насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків і протидії торгівлі людьми. Звернула увагу присутніх на необхідність скоординованості дій для проведення невідкладних заходів реагування на факти вчинення насильства, своєчасного взаємного інформування суб’єктів, надання дієвої допомоги постраждалій особі, та організації роботи у сфері запобігання насильству. Також зазначила, що взаємне інформування про факти насильства у випадках, передбачених Законами України «Про запобігання та протидію домашньому  насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків» та Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі, проводиться не пізніше однієї доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти з подальшим письмовим підтвердженням.

Вікторія Миколаївна запропонувала членам Координаційної ради надавати свої пропозиції, щодо удосконалення роботи по даному напряму.

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію про основні напрямки реалізації заходів щодо попередження насильства та насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків і протидії торгівлі людьми в Миропільській громаді прийняти до відома.

 2. Членам Координаційної ради - вдосконалювати механізм взаємодії суб’єктів щодо попередження насильства та насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків і протидії торгівлі людьми шляхом проведення засідань, круглих столів чи вебінарів.

ГОЛОСУВАЛИ: «За» - одноголосно.

 

Слухали 2:

Шаркову О.О. – секретаря Координаційної ради ,яка ознайомила присутніх з проведеною інформаційно-роз’яснювальною роботою серед населення, спрямованою на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та поінформованості населення щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки. Також повідомила, що на сайті Миропільської сільської ради розміщена інформація, що містить телефони «гарячих ліній», посилання на корисні ресурси, за допомогою яких можна отримати інформацію щодо запобігання випадків домашнього насильства за ознакою статі.

ВИРІШИЛИ: 1. Інформацію про проведення інформаційної кампанії, спрямованої на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та поінформованості населення щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки прийняти до відома.

 ГОЛОСУВАЛИ: «За» - одноголосно.

 Виступили 1:

Терещенко Ю.М.- В.о. начальника відділу освіти , молоді та спорту, культури та туризму, який ознайомив присутніх про проведену інформаційно-роз’яснювальну роботу у закладах освіти громади, спрямовану на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та проінформованості молоді щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки. Юрій  Миколайович наголосив, що одним із найважливіших напрямів профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству в закладах освіти, є інформаційно-просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді. Просвітницьку роботу проводять, як правило, практикуючі соціальні педагоги та психологи  у взаємодії з адміністрацією та класними керівниками учнівських колективів. Також зауважив, що інформаційно-роз’яснювальна робота в даному напрямку ведеться з урахуванням вікових, індивідуальних особливостей дітей та учнівської молоді. Так проводяться колективні форми й методи навчально-виховної роботи (міні-лекції, бесіди, виховні години, тренінги та ін.), спрямованої на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та поінформованості учнів щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки, відповідальності за своє життя, розвиток активності, самостійності, творчості, створює умови для самореалізації особистості учня. Соціальні педагоги та психологи  шкіл проводять індивідуальні консультації з метою профілактики насильства в учнівському середовищі та індивідуальні консультації з батьками агресивних дітей з питань насильства. Проводиться просвітницька робота з педагогічним колективом. Так, педагоги закладів освіти беруть участь у роботі тематичних педагогічних нарад, на яких роблять повідомлення про інноваційні технології навчально-виховного процесу, інтегрування в педагогічну практику останніх досягнень педагогіки та психології з питань навчання та виховання учнів різних вікових категорій. Також інформаційно-роз’яснювальна робота проводиться з батьківською громадськістю, де розглядаються питання щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства, запобігання жорстокому поводженню з дітьми

ВИСТУПИЛИ 2:

Рагуліна В.М..- начальник відділу «Служби у справах дітей» Миропільської сільської ради, яка зауважила, що одна з проблем при виявленні фактів домашньої тиранії - страх жертви повідомити про вчинення насильницьких дій відносно неї, особливо, якщо це дитина. Однак саме звернення по допомогу допоможе припинити насильство та врятувати життя. Для служби у справах дітей важливо попередити можливі тяжкі наслідки під час домашніх конфліктів, надати психологічну або будь-яку іншу допомогу дитині та її батькам. Тому службою проводиться інформування постраждалої дитини та її матері про права, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися, проводяться бесіди щодо недопустимості вживання спиртних напоїв та насилля у родині, роз’яснення щодо алгоритму захисних дій у разі повторного факту насилля, надаються роз’яснення щодо відповідальності за ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків.

ВИРІШИЛИ: 1. Інформацію про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах громади, спрямованої на підвищення громадської свідомості, рівня правової культури та поінформованості молоді щодо форм, проявів, причин і наслідків домашнього насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки прийняти до відома.

2. Відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, службі у справах дітей Миропільської сільської ради - посилити роботу з учнівською молоддю з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

ГОЛОСУВАЛИ: «За» - одноголосно.

.

Голова Координаційної ради                         Вікторія РАГУЛІНА

 Секретар Координаційної ради                     Олена ШАРКОВА

 

 

15 Грудня, 2023 р., 11:53
15 Грудня, 2023 р., 10:19

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора