Миропільська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Яким чином зміняться виплати для ВПО з 1 березня?

  Яким чином зміняться виплати для ВПО з 1 березня?

 11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України своєю постановою № 709 вніс суттєві зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (постанова № 332 від 20.03.2022 р.). Мінсоцполітики пояснило, що зміни впроваджували задля уточнення параметрів надання цієї підтримки, фокусування на допомозі громадянам, які найбільше її потребують. Зокрема, уряд вирішив застосувати критерії майнового стану, встановлення кінцевого терміну виплати допомоги (не більше 12 місяців) і продовження виплати на другий шестимісячний термін лише певним категоріям осіб, які звернулися за допомогою після 1 серпня 2023 року.

З грудня 2023 року на офіційному сайті Мінсоцполітики періодично з’являлась інформація про наміри продовжити виплати допомоги деяким категоріям ВПО, які отримували її до 1 серпня 2023 року і період виплат для яких завершується наприкінці січня 2024 року.

 26 січня 2024 року Урядовий портал розмістив повідомлення про те, що уряд того дня ухвалив рішення про автоматичне продовження всіх виплат для всіх внутрішньо переміщених осіб до 1 березня. За словами прем’єр-міністра, з 1 березня запрацюють нові справедливі умови отримання допомоги ВПО.

 Відповідно до прийнятої урядом постанови, виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого, автоматично буде продовжено до 1 березня, без додаткового звернення. Розмір допомоги залишається незмінним: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень, для інших осіб – 2000 гривень.

  Кому автоматично продовжать виплати ще на 6 місяців?

 З 1 березня 2024 року допомога на проживання буде автоматично призначена ще на 6 місяців непрацездатним особам:

– пенсіонерам, у яких станом на 01.01.2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

– особам з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям (за окремим переліком);

– дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з  їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

   Кому треба звернутися з заявою про продовження виплат?

Деякі категорії ВПО зможуть претендувати на продовження виплат з 1 березня після подачі нової заяви. Умовою для отримання допомоги є матеріальний стан сім’ї: розмір доходу на особу не має перевищувати 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність).

 Право на продовження допомоги надалі матимуть наступні категорії громадян, які вже в лютому можуть звернутися з заявами на подовження виплат:

– родини ВПО з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій;

– родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі онлайн;

– родини, де один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною (за окремим переліком);

– малолітні діти, які прибули без супроводу батьків;

– вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності).

  Умовою для отримання допомоги в сім’ях, де є працездатні особи, – працевлаштування таких осіб або реєстрація ФОП чи отримання допомоги на здобуття економічної самостійності чи отримання ваучера на навчання, та наявність у складі сім’ї дітей віком до 14 років.

  Допомогу також зможе отримувати родина, в якій непрацююча працездатна особа на дату звернення зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась, та сім’ї з дітьми, які навчаються в школі чи вищому навчальному закладі. Водночас, якщо після призначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, який не займається доглядом за дітьми чи особами з інвалідністю, не сприятиме своїй зайнятості (наприклад, зніметься з обліку в Центрі зайнятості), виплату допомоги буде припинено.

   ВПО, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або зняті з обліку внутрішньо переміщених осіб через те, що вони повернулись до покинутого місця проживання,  але знову були змушені з нього виїхати, також зможуть знову звернутись за призначенням допомоги на проживання.

Фото без опису

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора