Щодо отримання коштів померлих пільговиків

Запитували: Який порядок нарахування коштів як пільг у грошовій формі на рахунок пільговика?

Відповідь:

Ощадбанк є єдиним уповноваженим банком, який забезпечує банківське обслуговування реалізації механізму надання пільг у грошовій безготівковій формі.

Згідно з Порядком надання пільг* АТ «Ощадбанк» інформує пільговиків за допомогою SMS** про стан розрахунків за комунальні послуги протягом доби після перерахування коштів комунальним підприємствам.

Для отримання SMS про стан розрахунків за комунальні послуги та реєстрації в особистому кабінеті пільговика необхідно:

1. Звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з проханням доповнити ваші персональні дані номером мобільного телефону. Пільговику, котрий вже надавав номер мобільного телефону, звертатись повторно не потрібно.

2. Зареєструватись в особистому кабінеті пільговика на  сайті АТ «Ощадбанк»..

*пп. 3) п. 12 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 (зі змінами)

** якщо при оформленні пільги було надано номер мобільного телефону.

Рекомендовано користуватись особистим кабінетом пільговика.

Там можна дізнатись всю інформацію щодо пільг: перелік комунальних послуг, розмір нарахованої пільги, її залишок, а також суми, що були перераховані постачальникам комунальних послуг (за умови надходження інформації від них до Ощадбанку).

При першому вході в особистий кабінет пільговика необхідно вказати ваш мобільний номер телефону, який було надано до Управління праці та соціального захисту населення.

Зверніть увагу! Ощадбанк не має повноважень коригувати номери телефонів.

Тому, якщо під час реєстрації в особистому кабінеті пільговика виникає помилка з коментарем: «користувача з таким номером телефону не знайдено», це означає, що вам необхідно звернутись до підрозділу Управління праці та соціального захисту населення для перевірки / редагування ваших контактних даних. Після отримання банком оновленої інформації (щодо номеру телефона пільговика) вона стає доступною в особистому кабінеті пільговика на сайті Ощадбанку, і ви зможете зареєструватись в Особистому кабінеті пільговика.

Звертаємо увагу, що повна інформація щодо руху коштів на комунальні підприємства доступна ЛИШЕ у веб-версії особистого кабінету пільговика.

З питань, які стосуються розміру пільги або з питань: чому такий розмір пільги, як вона нараховується, чому немає перерахування пільги, необхідно звертатись до Управління праці та соціального захисту населення. Ощадбанк цією інформацією не володіє.

Запитували: Як діяти, якщо пільговик помер, а на його рахунку залишились недоотриманні кошти залишку пільги?

Відповідаємо:

Для отримання коштів невикористаного залишку Пільги, яка утворилася на обліковому записі пільговика (який не мав відкритого рахунку в Ощадбанку), член сім’ї померлого пільговика звертається до будь-якої установи Ощадбанку з заявою про виплату суми невикористаного залишку Пільги не пізніше ніж 1 грудня.

Форму заяви про виплату суми невикористаного залишку пільги, яка утворилася на обліковому запису пільговика станом на 1 червня Вам нададуть для заповнення в  установі Ощадбанку

Для встановлення Вашого права на отримання коштів невикористаного залишку пільги, яка утворилася на обліковому записі померлого пільговика Вам необхідно надати:

1) копію свідоцтва про смерть пільговика;

2) копію паспорта пільговика;

3) копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП) пільговикаразі відсутності копії документу про присвоєння РНОКПП – копія сторінки паспорта пільговика з відміткою контролюючого органу про наявність права здійснювати платежі за серією та номером паспорту або внесені дані про номер облікової картки платника; або копія документу пільговика в якому територіальними підрозділами Державної міграційної служби України були внесені дані про РНОКПП / унесений запис про відмову від прийняття РНОКПП в електронному безконтактному носії, або на паспорті проставлено слово «відмова»).

4) довідку про поширення пільг на члена сім’ї померлого пільговика, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення, яка містить підпис уповноваженої особи на генерування цієї довідки та відбиток печатки структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, за встановленою формою.

У разі відсутності у члена сім’ї померлого пільговика відкритого рахунку в Ощадбанку, Вам запропонують відкрити такий рахунок.

Для відкриття рахунку Вам необхідно надати менеджеру Ощадбанку:

*паспорт;

* реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІНН).

У разі перерахування коштів невикористаного залишку пільги на активний рахунок (у період зарахування коштів) пільговика, виплата коштів з такого рахунку померлого пільговика буде здійснюватися виключно згідно свідоцтва про спадщину.

За інформацією АТ «Ощадбанк» ( посилання: https://www.oschadbank.ua/monetizacia-subsidij ).

Краснопільське бюро правової допомоги