як отримати витяг про місце проживання за покойную застоунку Дія

Запитували- відповідаємо!

Запитання:

Чи можливо отримати витяг про місце проживання особи чи дитини за допомогою застосунку «Дія» ? Чим відрізняється поняття «реєстрація місця проживання» від «декларування місця проживання»?

Відповідь :

Реєстрація місця проживання  – це процедура  внесення до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи, що відбувається за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі.

На відміну від нього,  електронна форма повідомлення про місце проживанняце «декларування».

Питання декларування та реєстрації місця проживання здійснюються відповідно до вимог Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 5 листопада 2021 року № 1871-IX, який діє зх. 1 грудня 2021 року( посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text  ).

Крім цього, вказані питання регулюються відповідно Постанови Кабінету Міністрів України № 265 від 07 лютого 2022 р. "Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад" ( посилання : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265-2022-%D0%BF#Text  ).

Відповідь:

Що стосується витягу про місце проживання.

Отримати дану послугу можливо через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія», який  Уряд затвердив 04.12.2019.

Єдиний вебпортал державних послуг «Дія» – це:

• можливість отримання публічних послуг, подання звернень, скарг, петицій громадян, здійснення електронного листування з органами влади, проведення опитувань тощо;

• впровадження мобільного застосунку «Дія»;

• користування особистим кабінетом та доступ до інформації з реєстрів;

• створення сучасного реєстру адміністративних послуг.

Держателем «Порталу Дія» є Мінцифра.

Вказаним застосунком «Дія»  передбачена можливість отримання витягу про місце проживання особи.

Основні питання щодо отримання даної послуги.

Подання заяви: ~ 2 хвилини.

Надання послуги : до хвилини.

Вартість: безкоштовно.

Опис послуги:

Витяг про місце проживання  підтверджує поточне або попереднє місце проживання вас або вашої дитини.

Як отримати послугу?

1. Натисніть Отримати витяг.

2. Авторизуйтесь або зареєструйтесь в особистому кабінеті.

3. Перевірте інформацію про себе та своє місце проживання.

4. Оберіть, для кого ви хочете отримати витяг: для себе чи дитини.

5. Якщо хочете замовити витяг про місце проживання дитини, вкажіть серію та номер свідоцтва про народження дитини.

6. Завантажте витяг про місце проживання з розділу Отримані документи в особистому кабінеті. Ви отримаєте сповіщення на імейл та в особистому кабінеті, коли витяг буде готовий.

Офлайн

Щоб отримати витяг, зверніться до ЦНАПу за вашою адресою проживання.

Результат

Отримаєте витяг в pdf-форматі, в якому буде вказано місце проживання вас або вашої дитини.

Часті питання та відповіді:

Для чого потрібен витяг про місце проживання?

Для підтвердження місця проживання всюди, де це буде потрібно (наприклад, в банку або дитячому садку).

Витяг про місце проживання для дитини старше за 14 років. Як отримати?

Якщо у вашої дитини є паспорт та РНОКПП, вона може замовити послугу самостійно. Якщо паспорта ще немає, ви можете замовити витяг про місце проживання вашої дитини до 14 років включно.

Як перевірити, що витяг дійсний?

Кожен витяг містить унікальний номер витягу та QR-код. Його можна перевірити камерою смартфона.

Чи можу я підтвердити своє місце проживання іншим способом, крім витягу?

Так. Це можна зробити за допомогою цифрового паспорта в Діївнутрішнього або закордонного. Також місце проживання може бути підтверджене відповідним штампом у паспорті у формі книжечки, який проставлений виключно до 01 грудня 2021 року.

Отримав витяг з формулюваннямвідомості відсутні”. Що робити?

Зверніться, будь ласка, до ЦНАПу за місцем проживання вас або вашої дитини для перевірки та актуалізації даних Перелік працюючих ЦНАПів доступний у застосунку «Дія»..

Якщо місце проживання задеклароване в зоні бойових дій, оточенні або окупації, ви зможете актуалізувати дані після звільнення населеного пункту.

Яким правовим актом регулюється питання видачі такого витягу?

Закон України 1871-IX від 05.11.2021 р. «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні»

(За інформацією Єдиного порталу державних послуг « Дія»).

За роз’ясненнями та правовою консультацією Ви можете особисто звернутися до фахівців Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, чи до бюро центру за наступними адресами та контактами:

Сумський місцевий центр – 4000, м. Суми, вул. Петропавлівська,108 телефон: 066-771-32-61, телефон: 098-380-69-38: Email: sumy1.sumy@legalaid.sm.ua.

Краснопільське бюро правової допомоги -

42400, смт. Краснопілля, вул. Перемоги, 2. тел.(05459) 7-11-24, (05459) 7-11-74

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно). Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

Краснопільське бюро правової допомоги