Миропільська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вимоги при використанні генераторів.

Дата: 10.06.2024 11:50
Кількість переглядів: 21

В зв’язку з ситуацією, яка склалась в країні через воєнний стан, генератори увійшли в наше повсякденне життя, так як електропостачання в багатьох регіонах є недостатнім і нерегулярним через систематичні російські атаки на енергосистему.

Генератори встановлюють поруч із продуктовими магазинами, крамницями, банками, салонами краси, кав’ярнями, лікарнями, промисловими підприємствами та приватними будинками. Доволі часто вони розташовуються у безпосередній близькості від житлових будинків на прибудинковій території. Експлуатація генераторів може супроводжуватися значним шумом та забрудненням атмосферного повітря викидами відпрацьованого палива. Окрім того, під час роботи генератора в атмосферне повітря викидаються забруднюючі речовини, які можуть мати негативний вплив на здоров'я людини та навколишнє природнє середовище: вуглецю оксид, сажа, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, азоту діоксид, вуглеводні, діоксиду сірки та інші.

Щодо експлуатації подібних приладів у громадян виникає багато питань. Сумське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області звертає увагу на необхідність дотримання вимог при використанні генераторів для мінімізації негативного впливу на здоров’я людей, тварин чи довкілля. Зокрема під час експлуатації генераторів потрібно дотримуватись рекомендацій:

  • використовувати лише сертифіковане обладнання;

  • експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника;

  • не варто розміщувати генератори в людних місцях;

  • не встановлювати генератор безпосередньо біля вікон та входів до будівлі, оскільки чадний газ може потрапити до приміщення через отвори.

  • рекомендовано розміщення генератора на відстані не менше 6 м від будівлі, гаражів, приватних та адміністративних будівель;

  • не використовувати генератори в приміщеннях, що не обладнані системою видалення вихлопних газів та пожежогасіння;

  • не залишати обладнання без нагляду в період його роботи; 

  • проводити технічне обслуговування обладнання у фіксований період;

  • не зберігати поруч запаси паливо-мастильних матеріалів;

  • перед встановленням генератора проконсультуватись з фахівцями.

Слід пам’ятати, що генератори ‒ це аварійне джерело живлення і використовувати його потрібно за критичної необхідності, відповідно до рекомендацій виробника, адже небезпека їх експлуатації та екологічна небезпека є дуже високими.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора