ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ

Дата: 13.10.2023 12:07

Після набрання чинності Закону України від 11.04.2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» Миропільська сільська рада на підставі  відповідних заяв сільськогосподарських підприємств в межах компетенції були прийняті рішення щодо визнання земельних ділянок сільськогосподарського призначення непридатними для використання за цільовим призначенням у господарській діяльності у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами згідно переліку, зазначеному у додатках до таких рішень, та встановлені пільги відповідно до норм Податкового кодексу України:

- зі сплати єдиного податку четвертої групи шляхом звільнення від нарахування та сплати єдиного податку за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які визнані непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами;

- зі сплати мінімального податкового зобов’язання шляхом звільнення від нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які визнані непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами;

- зі сплати орендної плати за договорами оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ шляхом звільнення від нарахування та сплати орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності, які визнані непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України!!!

ОТЖЕ, НАГОЛОШУЄМО, що жодних рішень про ненарахування та/або невиплату сільськогосподарськими товаровиробниками орендної плати власникам земельних ділянок приватної власності (паї, для ведення особистого селянського господарства тощо) Миропільською сільською радою не приймалися, оскільки ці відносини регулюються договорами оренди землі, укладеними між такими сторонами, та нормами діючого законодавства України (Цивільний кодекс України, Закон України «Про оренду землі» тощо).Фото без опису