Миропільська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Порядок одержання недоотриманої пенсії померлого пенсіонера

Дата: 25.01.2023 16:42
Кількість переглядів: 310

Фото без опису

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові та залишилася недоотриманою через його смерть, виплачується по місяць смерті включно членам родини померлого Зверніть увагу, що кошти можуть отримати родичі, які на день смерті пенсіонера проживали разом з ним. В тому числі непрацездатні особи, які перебували на його утриманні.   Для того, щоб оформити виплати, родичі мають звернутися до Пенсійного фонду, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку як одержувач пенсії протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини подати відповідну заяву та надати:

  • документ, що посвідчує особу заявника (паспорт та ІПН);
  • свідоцтво про смерть пенсіонера;
  • пенсійне посвідчення;
  • документи, що підтверджують родинні стосунки;
  • документи про спільне проживання разом з померлим.

Після 6 місяців від дня смерті пенсіонера до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, до вищезазначеного переліку додається ще свідоцтво про право на спадщину. До відома! Свідоцтво про право на спадщину оформлюється нотаріусами відповідно до закону.

До увага мешканців окупованої зони:

За виплатою звертатися необхідно за місцем останнього отримання пенсії такою особою. До заяви необхідно додати свідоцтво про смерть державного зразка, отримане на підконтрольній Україні території та надати дійсну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на заявника.

Свідоцтво про смерть державного зразка отримується через звернення до суду за місцем переміщення відповідного територіального суду:

  • якщо родичі померлого, які звертаються до суду є внутрішньо переміщеними особами – заява подається до суду за місцем їх фактичного проживання згідно довідки;
  • якщо родичі померлого, які звертаються до суду, не є внутрішньо переміщеними особами – заява подається у виведений суд за зареєстрованим місцем проживання згідно реєстрації вказаної в паспорті;

Після встановлення факту смерті особи та отримання свідоцтва про смерть державного зразка у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, їм необхідно звернутися до Пенсійного фонду України або нотаріуса.

Якщо члени сім’ї померлого не проживали разом із ним на момент смерті, тоді необхідно подавати заяву до нотаріуса про вступ у спадок..

Увага, якщо до Пенсійного фонду звернуться декілька осіб, кошти ділитимуть між ними порівну.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора