Миропільська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Дата: 10.01.2023 14:58
Кількість переглядів: 218

Фото без опису

Кабінет міністрів України опублікував постанову № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», в якій перелічені нововведення в процесі військового обліку українців.

 

         Серед найважливіших тез постанови є наступні:

Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через «Дію», при декларації місця проживання (порядок та механізм має розробити Міноборони). 

Звірка даних на призовників може проводитись шляхом обходу дворів, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова). 

На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.

Приймати на роботу або навчання військовозобов’язаного зможуть лише після пред’явлення ним актуального військового квитка (зокрема через «Дію»), або ж постановки на військовий облік. 

Жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. 

Керівники підприємств зобов’язані сповіщати працівників про призов і доводити наказ про це їм під підпис. 

  Закордонні дипломатичні установи України:

-інформують громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;

-сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);

 -повідомляють у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;

-ведуть військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком.

  Список зберігається в дипломатичній установі України протягом п’яти років.

Усі центри зайнятості мають подавати інформацію про безробітних військовозобов’язаних.

(По матеріалам системи безоплатної правової допомоги)

            Отримати консультації та роз’яснення з правових питань можна зателефонувавши за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні), або звернувшись:

- до сектору «Краснопільське  бюро правової допомоги» з 8.00 год. до 17.00 год. з понеділка по п’ятницю, або за телефоном: (05459) 7-11-24.

Краснопільське бюро правової допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора