Чи можна оскаржити повістку до військомату в суді на основі пояснень Верховного суду України

Дата: 26.10.2022 10:40

Сьогодні поговоримо про те чи можна оскаржити повістку до військомату в суді на основі пояснень Верховного суду України

Зверніть увагу, що згідно висновків Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду повістка не може бути оскаржена в будь-якому суді, тому що цей документ є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов’язок відповідно до закону.

Тож, у справі  у постанові Верховного Суду від 08.09. 2022 року у справі № 300/1263/22 зазначено, що оскаржувана позивачем повістка, яка складена відповідачем на виконання законодавства з питань військового обов’язку та вручена позивачеві, не є рішенням чи дією суб’єкта владних повноважень у розумінні КАС України.

Тож, обов’язок військовозобов’язаної особи з’явитися за викликом до відповідного територіального центру комплектування встановлений не оскаржуваною позивачем повісткою, а Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», у ч. 1 ст. 1 якого зазначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян України.