Миропільська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Сім’я патронатного вихователя

Дата: 18.02.2021 15:10
Кількість переглядів: 4766

Фото без опису

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.   Метою  патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, або законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально - психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї. Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій, за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї.  Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною. Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають або перебували у конфлікті з законом. Тобто, сім’я патронатного вихователя  – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Такі діти не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію. Патронатні батьки не замінюють дітям рідних. Їх завдання – допомогти діткам впоратися зі стресом, поки біологічні  батьки проходять реабілітацію.

      У порядку, визначеним Кабінетом Міністрів України, оплата послуг патронатного вихователя здійснюються  у розмірі п’яти прожиткових мінімумів та виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку.
     Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, котрі  мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

    За детальною інформацією щодо створення патронатної сім’ї   звертайтесь до Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: 40022, м. Суми, вул. Троїцька, буд.26


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора