Ці трагічні тридцять … чорні

Дата: 30.11.2018 13:10

Вісімдесят п’ять років тому на українській землі сталася жахлива трагедія – Голодомор 1932-1933 років. Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року. Ця національна катастрофа є раною, що болить уже не одне десятиліття. Людству не вдалося запобігти трагедії, що забрала життя мільйонів на українській землі. Сьогодні тема Голодомору набула досить широкого резонансу серед світової громадськості війни проти українського народу. В кінці листопада в Україні відзначається день пам’яті жертв Голодомору. У нашому селі мітинг-реквієм з приводу 85- річниці цієї страшної трагедії відбувся біля могили на сільському кладовищі, де поховані жертви Голодомору. Учні поклали гірлянду до пам’ятного знаку .З промовою виступила виконуюча обов’язки старости села О.М. Кочура. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, земляків які загинули внаслідок Голодомору 1932-1933 років. В Малорибицькому НВК для учнів та вчителів була проведена година пам’яті «Ці трагічні тридцять … чорні». Сільський бібліотекар Нікітіна А.О. представила тематичну книжкову виставку «Голодомор 1932-1933 років: Україна пам’ятає! Світ визнає». На ній висвітлена література, яка відображає події, пов’язані з лихоліттям Голодомору. Вчитель історіі Забаренко Є.О. розповів про голод 1933 - штучно створений геноцид проти українського народу. Присутні переглянули документальний фільм «Голодомор 1932-1933 роки. Постгеноцидний синдром». Всі пройнялися жахливістю небаченого в історії людства геноциду. Євген Олександрович роздав паперові квіти незабудки, які є символом пам’яті жертв Голодомору. Ми повинні пам’ятати цю трагедію національного масштабу і зробити все для збереження пам’яті про кожного, хто став жертвою неоголошеної війни проти українського народу.

А.Нікітіна