ЗВІТ про проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг у Комунальній організації «Миропільський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27 грудня 2013 року № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг», рішення виконавчого комітету Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 30.09.2019 № 62 «Про проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг» створена комісія (далі – комісія) з проведення зовнішньої оцінки надання соціальних послуг особам, які перебувають на обслуговуванні у Комунальній організації «Миропільський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», затверджений план роботи комісії по проведенню зовнішньої оцінки якості соціальних послуг. Метою зовнішньої оцінки є моніторинг та контроль якості надання соціальних послуг територіальним центром.

З метою вивчення зворотної думки отримувачів соціальних послуг у територіальному центрі проводиться систематичний моніторинг, що включає проведення опитування отримувачів соціальних послуг та їх аналіз. Відгуки отримувачів соціальних послуг фіксуються в актах перевірок, опитувальниках.  Опитування отримувачів послуг організовано з метою визначення наданої соціальної послуги у відповідності Державному стандарту та потреб отримувачів. Так, територіальним центром у 2019 році складена 20 анкет перевірки роботи соціальних робітників.

Проаналізувавши результати внутрішньої перевірки роботи територіального центру комісія із зовнішньої оцінки якості прийшла до висновку, що переважна кількість опитаних позитивно оцінює роботу надавачів соціальної послуги, дотримання вимог й показників забезпечення якості, встановлених у Державному стандарті догляду вдома, та Державному стандарті соціального супроводу. Спостереження за процесом надання соціальної послуги догляду вдома відбувається шляхом планових перевірок роботи соціальних робітників, які фіксуються в журналі реєстрації актів перевірки.  Соціальні робітники, які безпосередньо надають соціальну послугу, проводять самооцінку своєї діяльності, результати якої щомісяця обговорюються на виробничих нарадах.

Комісією з зовнішньої оцінки якості проведено вибіркову перевірку особових справ громадян, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі. Справи ведуться з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», наказу Міністерства соціальної політики від 13.11.2013 № 760 «Про затвердження Державного стандарту догляд вдома», наказу Міністерства соціальної політики від 31.03.2016 № 318 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах»

Ознайомитись з повним текстом звіту