ПАМ'ЯТКА ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ РОЗДІЛЬНОГО ЗБИРАННЯ СМІТТЯ НА ТЕРИТОРІЇ МИРОПІЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ

Дата: 05.12.2019 10:40

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за якими ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал – збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання.

Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа не може їх дуже швидко самостійно переробити: папір переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років. В першу чергу, довкілля забруднює фільтрат – це отруйна рідина, яка проходить через усе звалище та несе із собою у підземні води забруднюючі речовини. Окрім того, у фільтраті довгий час залишаються бактерії, які спричиняють захворювання у людей. І саме страшне, що ця вода потрапляє до нас через колодязі, продукти рослинного і тваринного походження.

Часто сміття просто спалюють. І при цьому виділяються токсичні гази, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферне повітря. Це той самий сміттєспалювальний завод. Спалювання відходів у дворах розглядається нашими законами як правопорушення та передбачає штрафи.

Необдумане викидання відходів або їх спалювання, наносить непоправну шкоду навколишньому середовищу,а зрештою і суспільству.

Головне правило, яке треба запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі.

Отже, впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, сприятиме розв'язанню  екологічних, соціальних проблем та ресурсозбереженню і підвищить рентабельність сфери поводження з ТПВ.

Контейнери з роздільного збирання побутових відходів мають  кришки різного кольору – жовтого, зеленого, синього і звичайного сірого та спеціальні отвори. Контейнери різних кольорів мають різне призначення.

Контейнер жовтий призначений для поліетиленової тари. Контейнер синій призначений для паперу та картону. Контейнер  зелений призначений для скла. Далі необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо  впливу ТПВ на довкілля  та  переваги  роздільного  збирання  ТПВ.

ПАМЯТАЙТЕ!   ПОВОДЖЕННЯ  З  ВІДХОДАМИ  –  ЦЕ  СПІЛЬНА СПРАВА.

ВІД ТОГО, ЯК МИ ВИКОНУЄМО ЇЇ СЬОГОДНІ, ЗАЛЕЖИТЬ БЛАГОПОЛУЧЧЯ  ГРОМАДИ   ТА  ЗДОРОВ’Я  НАШИХ  ДІТЕЙ ЗАВТРА!