для людей з обмеженими можливостями
Миропільська громада
Сумська область, Краснопільський район

Миропілля – село, центр сільської ради.
Розташоване  за 39 км від районного центру смт. Краснопілля.
Найближча залізнична станція Південна за 39 км від села.
Площа населеного пункту – 758 га.
Кількість населення – 2200 осіб.
Кількість дворів – 851.
День села – 14 серпня.

Миропілля засноване близько 1650 року вихідцями з Волинського містечка Миропілля. На лівому  березі  річки Псел  оселялися вихідці з різних  міст і сіл Росії та Білорусії. Навколо слободи Миропілля були засновані слободи Пенянка, Студенок, Запсілля. З часом  на території слободи були утворені дві козацькі сотні, де служили  російські  військові люди. Село розросталося, будувалися млини, крамниці, що належали Сумському полковнику Кондратьєву, місцевому  духовенству та заможним козакам. З 1797 року Миропілля заштатне місто – центр одноіменної волості Суджанського повіту Курської губернії. Наприкінці 18 століття в Миропілля широко розвивалося ремісництво, працювали цегельні, кахельний завод, селітряний  заводи. Щороку проводили три ярмарки, а двічі на тиждень збиралися  базари.

Напередодні 1861 року в Миропілля проживало 9482 чоловіки, воно вважалося третім містом в губернії за  кількістю жителів  після Бєлгорода та Курська.

Миропілля має свій герб, який було затверджено 21 вересня 1781 року разом з іншими гербами Харківського намісництва, до складу якого входило Миропілля, центр однойменного повіту. Миропілля удостоєне гербом за знатну торгівлю взуттям, хлібом і рибою. Офіційний опис цього герба значиться у «Зведенні Законів Російської імперії»: у верхній його частині зображено герб Харківської губернії, у складі якої було тоді Миропілля – на зеленому полі покладений навхрест ріг достатку з плодами та квітами і Меркуріїв жезл. У нижній частині – засіяне житом поле, над яким на срібному фоні зображено навхрест дві гілочки маслини, що й були ім’ям цього міста.

В січні 1918 року в Миропіллі було встановлено радянську владу. Перший колгосп було створено 6 березня 1921 року. В 1927 році село стало центром  Миропільського району Сумського округу., з 1933 року Миропілля – центр району Харківської області., а з 1939 року – Сумської області. В ці ж роки продовжує  розвиватися  місцева промисловість, відкривається маслозавод, райпромкомбінат, ремісничі артілі. Значні зрушення сталися і в системі народної освіти. Було відкрито другу семирічну школу, школу-інтернат, середню школу, працював  робітфак Київського інженерно-меліоративного інституту. В 1929 році почалася масова колективізація. В 1934 році уже діяли 7 сільськогосподарських артілей, які згодом об’єдналися. А з 1962 року почав діяти колгосп «Батьківщина», до якого у 1968 році приєднали студентський колгосп «Дружба народів».

З перших днів Великої Вітчизняної війни сотні жителів с. Миропілля пішли добровольцями на фронт. Діяв партизанський загін, який очолював Литвиненко В.А. На фронтах Великої Вітчизняної війни і в партизанських загонах проти німецько - фашистських загарбників боролися 1423 жителі, з них за бойові заслуги 589 нагороджено орденами і медалями. Рядовий Ковтун П.М. удостоєний звання Героя Радянського Союзу. За перемогу віддали своє життя 506 наших односельчан. За визволення  села Миропілля загинуло 181 радянський воїн. На їх честь встановлено  в  центрі  села три  пам’ятники і меморіал загиблим воїнам.

У 1957 році Миропілля увійшло до складу Краснопільського району, а до того часу воно було районним центром.

У 1968 році до села Миропілля були приєднані села Пенянка та Студенок. В даний час до складу Миропільської сільської ради входить село Миропілля та Олександрія.

Найбільшою гордістю с. Миропілля є його видатні земляки: Гордієнко М.Х. – брав участь у перельоті з Москви через Гренландію до Північної Америки, за що був нагороджений Орденом Леніна і медаллю за „Відвагу.” Уродженцями Миропілля є доктор фізико – математичних наук Лазарєв Б.Г., доктор технічних наук Повз І.Л., доктор історичних наук Пулях О.І., професор Шамрай А.П., поет Таран А.М., генерал – майори Гордієнко Г.Х. , Кирпаль І.Р.

На сьогодні  в  с. Миропілля функціонують всі об’єкти соціальної сфери. Діє сільська лікарняна амбулаторія з денним стаціонаром на 12 ліжок, оснащена необхідним медичним обладнанням, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько – акушерський пункт, пункт невідкладної медичної допомоги,  аптека.

Діти шкільного віку навчаються в Миропільському навчально-виховному комплексі та здобувають професійно – технічну освіту у Миропільському  міжшкільному навчально – виробничому комбінаті. Для дітей дошкільного віку працює Миропільський дошкільний навчальний  заклад  (ясла-сад).

Торговельні  послуги  населенню  надають  споживче  товариство  та  приватні  підприємці, які  утримують 15 магазинів. Функціонує  5 кафе-бари.

Землі сільськогосподарського призначення орендуються ТОВ АФ «Псьол», ФГ «Злак», ФГ «Сігма», ФГ «Батьківщина», ФГ «Миропілля», ПП Власенко В.М.

Функціонують 2  будинки  культури, 3  бібліотеки,  відділення  зв’язку, філія Ощадбанку,  пожежна  частина.

Охорону громадського порядку і державного кордону забезпечують працівники Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП, відділення інспекторів прикордонної служби (місце дислокації н. п. Миропілля) прикордонної  служби  «Краснопілля» Сумського прикордонного загону, члени  громадського  формування.

У  2008  році  завершено  будівництво  газопроводу. Газифіковано  535 житлових  будинків.

gromada.org.ua