Інспектор праці

У кожній об’єднаній територіальній громаді повинен бути інспектор праці. Така посада у штатному розписі виконавчого апарату ОТГ передбачена постановою Кабінету Міністрів України.

В Миропільській    сільській раді    обов’язки інспектора праці  виконує Лопатченко  Ганна Валеріївна. Відповідно до  Порядку затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 р №823 "Деякі питання здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю," який набув чинності 31 грудня 2019 року інспектор праці ОМС здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань:

• своєчасної та у повному обсязі оплати праці;
  • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • оформлення трудових відносин.

Запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу, згідно з якими головними пріоритетами інспекторів праці є профілактична робота та консультування роботодавців.

Запроваджується також можливість проведення, за бажанням роботодавця, аналізу стану дотримання законодавства про працю та надання рекомендацій щодо його застосування.

Відповідно до Порядку контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспектором праці у формі інспекційних відвідувань або невиїзних інспектувань.

Інспектор праці має контрольні повноваження, які підтверджуються службовим посвідченням встановленої форми, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017 № 866. Ганна Лопатченко має посвідчення встановленого зразка та здійснює  контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, на відповідних територіях, у порядку встановленому законодавством.

Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» – Інформація щодо виданих посвідчень інспекторам праці .

За інформацією та консультацією з питань додержання законодавства про працю звертатися в Миропільську сільську раду (вул. Сумська, 23, село Миропілля Краснопільського району Сумської області, 42410.

Ганна Лопатченко