Інформаційна картка соціальної послуги соціальний супровід/патронаж

Комунальна організація (установа, заклад) «Миропільський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

вул.Сумська, 10,  с.Запсілля ,Краснопільський р-н, Сумська обл.,

контактний телефон: (05459) 7 42 53

електронна адреса: ter.centr18@ukr.net

прийомні години: понеділок – четвер:  8-00 – 17-15;

п’ятниця:  8-00 – 16-00, обідня перерва з 12-00 – 13-00

Назва послуги: СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД/ПАТРОНАЖ

Зміст послуги: комплекс заходів, що передбачає обстеження, оцінку потреб, визначення шляхів вирішення основних проблем, складання індивідуального плану соціального супроводу; залучення отримувача послуги до виконання індивідуального плану соціального супроводу; оцінка результатів виконання індивідуального плану соціального супроводу; регулярні зустрічі чи відвідування отримувача послуги з метою моніторингу виконання поставлених завдань, сприяння у отриманні інших послуг, допомогу у усвідомленні значення дій та/або розвиток вміння керувати ними, навчання та розвиток навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію  складних життєвих обставин.

Форма надання: послуга надається за місцем проживання (перебування) отримувача соціальної послуги або розташування суб’єкта, що надає соціальну послугу.

Термін надання соціальної послуги: не більше ніж шість місяців. У разі складного випадку тривалість надання послуги може бути продовжено до одного року.

Соціальні групи:  сім’ї/особи які перебувають у складних життєвих обставинах, і не можуть самостійно їх подолати, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів, піклувальників; особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; особи з числа випускників  інтернатних закладів; особи, які постраждали від насильства в сім’ї; особи які постраждали від торгівлі людьми; особи з інвалідністю; особи які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк; учасники  антитерористичної операції та внутрішньо переміщені особи, які потребують соціальної та/або психологічної підтримки.

Умови надання соціальної послуги: безоплатно.

Документи, потрібні для отримання послуги: особисте звернення отримувача соціальної послуги, або повідомлення про можливі складні життєві обставини від будь-якого суб’єкта соціальної роботи.

Правові підстави для надання соціальної послуги: ЗУ «Про соціальні послуги»; ЗУ «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», наказ Міністерства соціальної політики України від 31.03.2016 № 318 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах», наказ Міністерства соціальної політики України від 11.08.2017 № 1307 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування», наказ Міністерства соціальної політики України від 03.09.2012 № 537 «Про затвердження Переліку соціальних послуг що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати», положення про КО «Миропільський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та Положення про відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді.

Підстави для відмови в наданні послуги:

досягнення позитивного результату соціального супроводу, подолання/мінімізація сім’єю/особою наслідків складних життєвих обставин, усунення причин та умов, що спричинили такі обставини; закінчення строку дії договору про надання соціального супроводу або порушення умов такого договору; зміна отримувачем соціальної послуги місця проживання/перебування; письмова відмова отримувача послуги або його законного представника від її надання якщо така відмова або її наслідки не спричиняють порушення прав і свобод інших осіб, особливо дітей; систематична неучасть отримувача послуги без поважних причин у заходах, передбачених індивідуальним планом соціального супроводу, за винятком ситуації, коли припинення надання послуги спричиняє порушення прав і свобод інших осіб, особливо дітей.