Інформаційна картка соціальної послуги догляд вдома

Комунальна організація (установа, заклад) «Миропільський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

вул.Сумська, 10,  с.Запсілля ,Краснопільський р-н, Сумська обл.,

контактний телефон: (05459) 7 42 53

електронна адреса: ter.centr18@ukr.net

прийомні години: понеділок – четвер:  8-00 – 17-15;

п’ятниця:  8-00 – 16-00, обідня перерва з 12-00 – 13-00

Назва послуги: ДОГЛЯД ВДОМА

Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються за місцем проживання (вдома) отримувача соціальної послуги протягом робочого дня суб’єкта, що надає соціальну послугу догляду вдома, який спрямований на створення умов забезпечення життєдіяльності осіб, які частково або повністю втратили/ не набули здатності до самообслуговування, а саме: допомога у веденні домашнього господарства - закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, годування, прибирання житла, прання, дрібний ремонт одягу, виконання різних видів дрібних ремонтних робіт у помешканні; допомога у самообслуговуванні - допомога у вмиванні, обтиранні, обмиванні, вдяганні, роздяганні, зміні натільної та постільної білизни, у користуванні туалетом тощо; допомога при пересуванні по квартирі; допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами - виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я; обробіток присадибних ділянок (не більше ніж 0,02 гектара); допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка (бесіди, спілкування, мотивація до активності, консультації психолога); надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; допомога в оформленні документів, внесення платежів.

Форма надання: денна (за місцем проживання отримувача соціальної послуги протягом робочого дня)

Термін надання соціальної послуги: послуга може надаватись постійно (ІІІ, ІV групи рухової активності - 2 рази на тиждень, V група рухової активності - 5 разів на тиждень), періодично (2 рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період).

Соціальні групи:  особи похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше ніж чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Умови надання соціальної послуги: безоплатно, за плату або із встановленням диференційованої плати.

Документи, потрібні для отримання послуги:

- письмова заява отримувача соціальної послуги, або його законного представника.

-  медичний висновок про нездатність до самообслуговування.

- інформаційна довідка про відсутність (наявність) договору довічного утримання

-   копія довідки про встановлення групи інвалідності (надає МСЕК)

-   довідка про склад сім’ї.

- копія пенсійного посвідчення або довідки про встановлення групи інвалідності дітей

Правові підстави для надання соціальної послуги: наказ Міністерства соціальної політики України від 13.11.2013 р. № 760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома», постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» від 29.12.2009 № 1417 із змінами та доповненнями, положення про КО «Миропільський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та Положення про відділення соціальної допомоги вдома.

Підстави для відмови в наданні послуги:

- поліпшення стану здоров’я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в соціальному обслуговуванні;

-  виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує територіальний центр, працездатних рідних, або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання;

- направлення громадянина до будинку інтернату для громадян похилого віку та інших закладів постійного проживання;

- зміна місця проживання/перебування (за межами адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження територіального центру);

- грубого, принизливого ставлення громадянина до соціальних робітників та інших працівників територіального центру;

- порушення громадського порядку (сварки, бійки, тощо), систематичне перебування у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння;

- виявлення медичних протипоказань для соціального обслуговування;

- відмова отримувача соціальних послуг від отримання послуг;

- у разі смерті отримувача соціальних послуг.